niedziela, 22 października 2017

22 października 2017 -- Zaraz po otrzymaniu w Szwajcarii pozwolenia na pobyt B-Ausweis

Natychmiast po otrzymaniu B-Ausweis należy uzupełnić swoją lukę ubezpieczeniową, którą tutaj w Szwajcarii realizuje się poprzez wykupienie prywatnego ubezpieczenia od niezdolności do pracy i egzystencji. Prywatne ubezpieczenie od niezdolności do pracy i egzystencji można nabyć u mnie, również bez części kapitałowej. Wykupienie tego ubezpieczenia jest w pełni wystarczającym  zabezpieczeniem - całkowicie niezależnym od ryzyka koniunktury gospodarczej dla ubezpieczonej osoby.

Umowy o pracę osób, które zawarły je z BVG lub bez BVG mają dalece niewystarczające gwarancje ubezpieczeniowe w przypadku niezdolności do pracy. Widziałem na własne oczy umowy o pracę, których składki wynosiły CHF 28.- franków na miesiąc. Kto ma takich przyjaciół ten nie potrzebuje nawet wrogów - po polsku brzmi to w ten sposób:  kto ma taką Pensionskasse, ten nie ma żadnej Pensionskasse.

Radzę szczerze, już od samego początku wykupić sobie prywatne ubezpieczenie od niezdolności do pracy i egzystencji - pomimo, że jeszcze nie wie się tego napewno czy zostaje się w Szwajcarii na dłużej czy też się nie zostaje tutaj wcale.

Przy wykupieniu u mnie ubezpieczenia od niezdolności do pracy nie ponosi się, żadnych kosztów dodatkowych; ani kosztów przy zawieraniu umowy, ani żadnych kosztów przy rozwiązywaniu umowy.

A poza tym, to ubezpieczenie od niezdolności do pracy i egzystencji, które zostanie wykupione u mnie można rozwiązać w każdym momencie bez żadnych paragrafów ograniczeń ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.

Arkadiusz Kasprowski, dipl. Versicherungsvermittler, telefon komórkowy 079 669 23 32 http://www.goldenline.pl/arek-kasprowski2/