wtorek, 28 listopada 2017

28 listopada 2017 -- Prywatne ubezpieczenie od niezdolności do pracy jest najważniejszym instrumentem indywidualnego zabezpieczenia finansowego.

Największym kapitałem każdego człowieka jest jego zdrowie i jego zdolność do zarabiania pieniędzy na swoją egzystencję. Na przestrzeni życia człowieka zdarzają się różnego rodzaju rzeczy, które odbierają na jakiś czas, na dłużej lub na krócej, lub na dość lub bardzo długo zdolność do pracy.
Wtedy zaczynają działać ubezpieczenia socjalne według Lohnfortzahlung. Lohnfortzahlung zależny jest od wielu czynników, m. in. od rodzaju umowy o pracę oraz od długości przepracowanych lat w związku z tą umową. W każdym przypadku, w przypadku każdego rodzaju umów o pracę oraz bez względu na ilość przepracowanych w związku z tymi umowami lat pracy - zawsze - otrzymuje się za mało pieniędzy na życie. Szwajcaria nie jest krajem nader socjalnym z rozbudowaną opieką państwową, w Szwajcarii została przyjęta zasada, że każdy organizuje sobie prywatnie: ubezpieczenie od niezdolności do pracy i egzystencji. Państwo nie jest zainteresowane zabezpieczaniem finansowym tak dalece.

Podobnie jak ubezpieczenie zdrowotne - nie jest ono w żadnym stopniu finansowane ani przez państwo ani przez pracodawcę, ani odciągane z wypłaty. Każdy załatwia sobie to ubezpieczenie sam. Wszystkie składki opłaca się prywatnie, że o ubezpieczeniu dentystycznym nawet nie wspomnę.

Pracuję od 22 lat w szwajcarskich ubezpieczeniach, radzę wykupić prywatne ubezpieczenie od niezdolności do pracy w momencie, gdy jest się (jeszcze) zdrowym.
  http://www.ubezpieczenie.ch